پرده زبرا چاپی یکی از انواع پرده کرکره ای چاپی ( تصویری ) می باشد. پرده های کرکره ای از مدرنترین پرده ها بوده و در دکوراسیون داخلی منزل و ادارات کاربرد وسیعی پیدا کرده است.

پرده های زبرا چاپی با استفاده از انواع دستگاه های چاپ به بازار عرضه شده اند که با توجه به کیفیت این نوع دستگاه ها ثبات رنگ پرده ها متفاوت بوده است. از مهمترین انتخاب پرده زبرا چاپی انتخاب کیفیت مناسب چاپ می باشد. خوشبختانه با پیشرفت صنعت چاپ و به بازار آمدن دستگاه چاپی uv باعث شده که کیفیت چاپ بر روی پارچه ها افزایش زیاده یافته به نوعی که در مقابل آب و آفتاب دارای ثبات رنگ بالایی می باشد.

شرکت آیدکو با استفاده از دستگاه چاپ UV اقدام به تولید این نوع پرده ها کرده و با افتخار یکی از بهترین کیفیت های پرده زبرا چاپی را به بازار عرضه میکند.

پرده های زبرا چاپی آیدکو از موارد زیر تشکیل شده است:

  • دو لایه پارچه از جنس پلی استر
  • کانال آلومینیومی ( ریل پرده )
  • وزنه پرده
  • گیربگس ها و زنجیر

مکانیزم پرده زبرا چاپی:

پرده زبرا چاپی با استفاده از زنجیر و گیربکس قرار گرفته در کانال پرده به صورت افقی بالا و پایین می شود که با چرخاندن آن میتوان دو حالت روشن ( گرفتن حداکثری نور) و حالت بسته ( پوشش نور و دید ) قرار داد.

تصاویر قابل چاپ:

معمولا بر روی این نوع پرده ها تمامی تصاویر چاپ می شود. ولی باید توجه داشت که بهتر است تصاویر متقارن را انتخاب نمود. به طور مثال تصاویر زیر از مجموعه تصاویر متقارن قابل چاپ می باشد:

اگر تصاویر غیر متقارن انتخاب کنیم باید توجه داشته باشیم که چاپ به صورت یک رو بوده و در حالت باز بودن کامل پرده مشکلی پیش نمیاید و مانند زیر می شود:

و تصویر در حالت پرده نیمه باز به شکل زیر پرده نمایش داده می شود: