پرده زبرا جایگزین بسیار مدرن و مناسبی برای پرده های معمولی است. پرده های زبرا، از دولایه پرده های غلتکی تشکیل شده اند که به شما امکان می دهند در حالت های سایه روشن ( نورگیر) و در حالت شب تنظیم کنید. این پرده ها، همانطور که از نام زبرا (به معنای فارسی گورخر) پیداست به صورت نواری بوده و از یک نوار توری و یک نوار پارچه ای از جنس پلی استر و نخ تشکیل شده است. شما میتوانید با جابه جا کردن غلتک ( گیربکس ) پرده را به صورت کامل باز کرده و با کمی چرخاندن آن به صورتی که دولایه توری و پارچه ای روی هم قرار بگیرد، پرده را در حالت شب تنظیم کنید. و همچنین برای تنظیم در حالت روز کافی است که دولایه توری را روی هم قرار بدهید مانند تصویر و ویدئو زیر.

ویدئوی معرفی پرده زبرا

کاربرد پرده های زبرا

پرده های زبرا را میتوان در منزل و دفتر کار استفاده نمود، این پرده ها با توجه به دارا بودن مکانیزم جمع کننده ظاهری زیبا و مدرن به دکور منزل و دفتر کار میدهد. این پرده ها با دارا بودن مدلهای متنوع و زیاد در اتاق کودک، اتاق خواب، آشپزخانه، پذیرایی و دفاتر کاری استفاده می شوند.

چرا باید پرده زبرا بخرم؟

پرده های زبرا مزایای زیادی نسبت به پرده های معمولی دارند :

 1. اولین مزیت و اصلی ترین مزیت پرده زبرا ایجاد فضای مدرن به منزل و دفتر کار است. با توجه به اینکه این پرده ها فضای کمتری را اشغال میکنند محیط اتاق را بزرگتر و وسیع تر از آنچه که هست نشان میدهند.
 2. این پرده ها دارای نصب آسان هستند. شما میتوانید قسمت راهنمای نصب پرده زبرا مشاهده کنید.
 3. شستشوی راحت از دیگر مزایای پرده زبرا هست.
 4. تنوع طرح و رنگ
 5. استفاده آسان و راحت
 6. قابلیت موتورایز کردن و کنترل با ریموت

مکانیزم پرده زبرا

پرده های زبرا از قسمتهای زیر تشکیل شده اند:

 1. کانال (کتیبه) پرده زبرا: کانال پرده قاب قسمت بالایی پرده می باشد که به صورت کامل پرده را در هنگام جمع کردن پوشش می دهدو پرده بوسیله لوله داخلی کانال رول می شود.
 2. پارچه پرده زبرا: پارچه پرده زبرا که به صورت دولایه قرار گرفته و در داخل کانال رول می شود. پارچه های پرده زبرا معمولاً از جنس پلی استر هستند.
 3. وزنه پرده زبرا: وزنه پرده زبرا در قسمت پایین پرده قرار گرفته و بدلیل صاف نگه داشتن پرده زبرا استفاده می شود.
 4. گیربکس و زنجیر: پرده زبرا شامل یک گیربکس و زنجیر بوده که بوسیله آن پرده زبرا به صورت افقی جمع و باز می شود.
 5. سایر قطعات پرده زبرا: پایه های دیواری و سقفی پرده های زبرا که بوسیله آن پرده زبرا بر روی پنجره نصب می شود.