آموزش, پرده کرکره فلزی

چگونه می توان پرده های کرکره ای را در خانه کوتاه کرد

کوتاه کردن پرده کرکره ای

پرده های کرکره ای مینی ( کوتاه ) چیست؟

آیا تعجب کرده اید که چرا به این نوع پرده های کرکره ای، پرده های مینی می گویند؟ پرده های مینی دارای برش هایی هستند که نسبت به پرده های معمولی عرض کمتری دارند. برش های این پرده کمتر از نیمی از عرض آن نسبت به پرده های معمولی است. این تمایز، نمای بی نظیری به این پرده ها می بخشد و همچنین منجر به مزیت خاص آن نسبت به همتایان معمولی می شود.

پرده کرکره ای

مزایای پرده های کرکره ای مینی

پرده های کرکره ای مینی یک نوع پرده محبوب در منازل، دفاتر و هر مکان دیگری است. چندین عامل وجود دارد که باعث متفاوت بودن آن ها شده است که در اینجا به شرح آن ها می پردازیم:

کنترل مؤثر نور: مینی پرده ها امکان کنترل نور بسیار عالی را دارا است. پرده های دارک اگرچه از ورود نور جلوگیری می کنند ولی دید را نسبت به فضای بیرونی محدود می کنند حال اینکه پرده های مینی هم باعث کنترل نور شده و هم شما می توانید نسبت به فضای بیرونی، دید داشته باشید.

سهولت در تمیزی: بسیاری از این نوع پرده ها از مواد مصنوعی تشکیل شده اند که بسیار با دوام هستند. لذا به راحتی می توانید پرده ها را با مواد شوینده خانگی از جمله آب، تمیز کنید. از این رو نگهداری این نوع پرده ها بدون دردسر است.

قیمت مقرون به صرفه: برخلاف پرده های دیگر که هزینه بالایی دارند، مینی پرده ها گزینه ای مقرون به صرفه و کارآمد می باشند. یکی از دلایل محبوبیت این نوع پرده، همین عامل است.

خاصیت تطبیق پذیری: پرده های مینی به اندازه کافی متنوع هستند و می توانید آن ها را با سبک ها و دکوراسیون داخلی خود تطبیق دهید. حال چه منزل باشد چه فضای اداری. این پرده ها به اندازه کافی ظریف هستند و اتاق شما را جذاب جلوه خواهد داد.

چگونه می توان پرده های کرکره ای مینی را در خانه کوتاه کرد؟

مسئله این است که اکثر پرده ها با برندهای مختلف مطابق با استاندارد پنجره طراحی می شوند و تغییرات احتمالی در اندازه را غیرممکن می سازد. شما می توانید به راحتی و بدون کمک بیرونی این مشکل را در منزل خود برطرف کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می توانید پرده ها را کوتاه کنید:

مرحله اول: با اندازه گیری ارتفاع پنجره این مرحله را شروع کنید. اندازه گیری را از قسمت بالا جایی که پرده نصب شده است تا پایین انجام دهید.

مرحله دوم: پرده را جدا کرده و روی سطح صافی بر روی زمین قرار دهید و ارتفاع آن را اندازه بزنید

مرحله سوم: حال قاب پنجره را از بالا تا پایین اندازه گیری کرده و آن را اندازه بزنید. ارتفاع پرده و پنجره را تطبیق دهید و هر تعداد کرکره ای که می خواهید حذف کنید را علامت گذاری کنید. حال پلاگ های پلاستیکی که در ریل پایینی پرده وجود دارد را از پرده جدا کنید.

مرحله چهارم: گره انتهای نخ را باز کنید و آن را به سمت بالا بکشید تا از ریل پایینی خارج شوند. اتصال های نخ از کرکره را باز کنید و تا جایی ادامه دهید که به کرکره موردنظر برسید

مرحله پنجم: کرکره انتهایی را جدا کنید.

کوتاه کردن پرده کرکره ای

مرحله ششم: بعد از جدا کردن کرکره انتهایی، به کرکره های دیگر دسترسی آسان خواهید داشت. کرکره ها را یکی یکی جدا کنید.

مرحله هفتم: کرکره ها را با دقت از نخ نردبان شکل درآورید. هنگامی که به تعداد مورد نظر رسیدید کرکره انتهایی را داخل نخ نردبان شکل قرار دهید تا به پرده وصل شود.

مرحله هشتم: حال، نخ های اضافی آن را با قیچی برش دهید.

مرحله نهم: نخ ها را به همان شکل اولیه گره زده و پلاگ های پلاستیکی که در انتها است را در آن قرار دهید.

مرحله دهم: دقت داشته باشید نخ هایی که گره می زنید باید کاملا از نظر اندازه یکسان باشند تا پرده به صورت صاف و منظم در بیاید.

مرحله یازدهم: طول اضافی نخ ها را از بین ببرید و اطمینان داشته باشید که پلاگ ها در محل مناسب خود قرار گرفته اند.

مرحله دوازدهم: پرده را مجددا نصب کنید. آن را بالا و پایین بکشید تا مطمئن شوید که درست عمل می کند.

پرده های کرکره ای با ارتفاع بلندتر، منظم به نظر نمی رسند و علاوه بر نگرانی ایمنی، ظاهر فضای داخلی را بد جلوه می دهند. کودکان و حیوانات خانگی به پرده های بلندتر دسترسی پیدا می کنند و به پرده آسیب می رسانند. کوتاه کردن پرده می تواند راهی عالی برای جلوگیری از این فرآیند آسیب زا باشد. دقت داشته باشید که کوتاه کردن پرده ها ضمانت تجاری پرده مربوطه را باطل خواهد کرد. لازم به ذکر است که ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام فرآیند کوتاه کردن پرده کرکره ای شما نداریم. بهتر است قبل از انجام هرگونه تغییر با شرکت تولید کننده آن تماس بگیرید و با متخصصان همان برند مشورت کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *