آموزش, پرده زبرا, پرده کرکره فلزی

معرفی پرده های چاپی کرکره ای

پرده چاپی کرکره ای

پرده چاپی کرکره ای که قابلیت چاپ تصاویر مورد نظر را دارد از چندین نوار به صورت افقی تشکیل شده است. پرده کرکره ای چاپی انواع مختلفی دارد که برای آشنایی بیشتر آن ها را شرح خواهیم داد.

 

پرده های چاپی زبرا

                                             نمونه پرده زبرا چاپی آیدکو

پرده زبرا چاپی

پرده زبرا به صورت افقی از تور و پارچه تشکیل شده است یعنی یک نوار توری و یک نوار پارچه ای که بر روی هم قرار می گیرند. با استفاده از نوارهای این نوع پرده می توان به راحتی نور محل مورد نظر را تنظیم کرد.

یکی از انواع پرده چاپی کرکره ای، پرده زبرای چاپی است که بر روی پرده های زبرای سفید چاپ می شود. به این نوع از پرده های زبرا، پرده زبرای 7 سانتی گفته می شود که چاپ یک طرفه بر روی آن ها انجام می گیرد. یعنی یک روی کامل آن چاپ صورت می گیرد و پشت آن به صورت سفید باقی می ماند.و به صورت کرکره ای به طرف بالا جمع می شود.

پرده های چاپی زبرا

                                      پرده چاپی دو مکانیزم دوسانتی – آیدکو

 

پرده دو مکانیزم یک سانتی و دوسانتی چاپی

پرده دو مکانیزم یعنی دو لایه به صورت مجزا که هر کدام از این لایه ها کارکرد مخصوص به خود را دارند.

از دیگر انواع پرده چاپی کرکره ای می توان به پرده های دو مکانیزم اشاره نمود. این نوع پرده دارای یک لایه توری یک سانتی و پارچه دوسانتی است و یک آستر ( کاور ) پشت آن قرار می گیرد. این نوع مدل از پرده ها قابل چاپ هستند و تصویرهای مختلفی به دلخواه بر روی آن ها چاپ می شود و آستر آن ها به صورت کرکره ای قابلیت بالا و پایین دارد، یعنی به صورت افقی جمع می شود. از مزیت این نوع پرده، آستر ( کاور ) آن است که هنگام شب، نسبت به بیرون دید کم تر می شود و نور کم تری را در روز به خانه منتقل می کند. کارکرد این نوع پرده برای خانه های آپارتمانی فایده مند است.

پرده زبرا دابل چاپ

                                       پرده زبرا چاپی آبنه‌ای (دابل) – آیدکو

 

 

پرده زبرای آیینه ای ( دابل چاپ )

این نوع پرده یکی از جدیدترین مدل ها می باشد که اصطلاحاً به آن شب و روز می گویند.

پرده زبرای آیینه ای از دیگر اقسام پرده های چاپی کرکره ای است. که دارای دو مکانیزم است ( آستر و توری ). یعنی مکانیزم آستر ( کاور ) به گونه ای است که به صورت جداگانه بالا و پایین می شود و مکانیزم تور نیز به همین منوال است. بر هرکدام از این پرده ها، یک تصویر چاپی می خورد و هنگامی که تصاویر روی هم می افتد حالت آیینه ای به خود می گیرد. بهتر است بدانید که  انواع پرده های چاپی بسیار مشتری پسند هستند. با جمع کردن لایه ی زیرین می توان از نور مناسب در فضا و محیط استفاده کرد که به آن حالت روز گفته می شود و برای جلوگیری از ورود نور به محیط، لایه زیرین از ورود نور جلوگیری می کند که به آن حالت شب می گویند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *