آموزش, پرده کرکره فلزی

نحوه تمیزکردن پرده های کرکره ای

تمیز کردن پرده کرکره ای

در این مطلب قصد داریم که نحوه تمیز کردن پرده های کرکره ای را شرح دهیم. کار شما در منزل با انتخاب و نصب پرده کرکره ای به پایان نمی رسد، پرده ها هم به تمیز کردن دوره ای و به صورت کامل نیاز دارند تا از گرد و غبار جلوگیری کرده و از تولید ویروس ها و میکروب ها جلوگیری کنند. پرده های پر شده از گرد و غبار در عملکرد خود دچار مشکل می شوند. گاهی اوقات پرده هایی که در محیط های با رطوبت مانند حمام یا آشپزخانه نصب شده اند، لکه های سرسختی بر روی سطح آن ها قرار می گیرند.

تمیز کردن پرده کرکره ای

                                                       پرده کرکره ای

پرده های کرکره ای

پرده های کرکره ای یکی از پرکاربردترین انواع پرده ها برای استفاده پنجره های خانه است. پرده های کرکره ای با لاین ها و خطوط کاملاً مناسب و منظم برای خانه های مینیمالیستی و معاصر به کار می رود. پارچه های این نوع پرده از فیلتر هایی برای جلوگیری از نور و تاریکی اتاق موردنظر، تشکیل شده است که کاملاً در طول روز حالت تاریکی و سایه ایجاد می کند.

چگونه پرده های کرکره ای را تمیزکنیم؟

شستشو و تمیزکاری

برای حفظ و نگهداری مناسب پرده های کرکره ای خود باید به صورت مداوم آن ها را تمیز کنید. اگر لکه هایی بر روی پرده کرکره ای دید شد که به سختی از بین می روند، شما می توانید از طریق مواد شوینده، آب ولرم و اسفنج لکه را از بین ببرید. سعی کنید که در هنگام پاک کردن لکه ها از سمت بالا کشیده و به سمت پایین پرده را تمیز کنید به طوری که باعث خرابی پرده کرکره ای نشود.

پاکسازی پرده کرکره

                                             تمیزی پرده های کرکره ای

روش حرفه ای برای رفع لکه ها

بهتر است بدانید که گاهی اوقات هیچ روشی مناسب نمی باشد و لکه ای سرسخت بر روی سطح پرده کرکره ای باشد که قابل پاک شدن نیست و نیاز به مداخله حرفه ای دارد. در این صورت پرده باید از قلاب ها خارج شود. از بین بردن لکه های روی سطح پرده های کرکره ای کار آسانی است و برای پایین آورن پرده باید چند مرحله را طی کنید.

پرده را در حالت بسته قرار دهید

این مرحله مهمی است زیرا خارج کردن پرده از قلاب ها کار با دقتی است که ممکن است باعث خرابی و آسیب شود پس این مرحله را با احتیاط انجام دهید. اول به صورت کامل پرده را در حالت بسته قرار دهید. طناب نازک پرده کرکره ای را بکشید به گونه ای که دیگر پارچه و رول پرده سطح پنجره را نپوشاند.

باز گذاشتن دستگاه ایمنی کودک

توجه داشته باشید که برخی از پرده ها دارای دستگاه ایمنی کودک هستند که مانع از حرکت پرده توسط کودک می شود. پس توجه داشته باشید در پرده هایی که مجهز به این دستگاه هستند، دستگاه ایمنی کودک را خاموش کنید. یک فشار دهنده زنجیره ای (P-Clip) وجود دارد که دستگاه ایمنی کودک در آن قرار گرفته است. این موارد را از کار بیندازید زیرا دستگاه مانع حرکت پرده کرکره ای خواهد شد.

نوع براکت ( قلاب ) را ارزیابی کنید

در واقع قلاب ها هستند که به نگه داشتن پرده کمک می کنند. از یک طرف پرده کرکره ای تیکه ای پلاستیکی یا فلزی خارج شده است و در طرف دیگر گیره ای در انتهای غلتک بسته شده است. طرف دیگر پرده که دارای گیره است توجه شما را جلب خواهد کرد. گیره مانند یک درب کوچک عمل می کند. گیره را مانند درب باز کنید. این کار باعث می شود نوارها به سمت جلو کشیده شوند. نوارها را به سمت خودتان بکشید تا از قاب پنجره خارج شود. هنگامی که پرده را به سمت جلو بکشید همزمان می توانید آن را به سمت راست یا چپ حرکت دهید تا جدا شود. در طول این مدت کاملاً احتیاط کنید تا پرده کاملاً جدا شود.

برداشتن قلاب ها

اگرپرده ها برای تمیز کردن جدا می کنید دیگر نیازی به برداشتن قلاب ها نیست زیرا پس از برگرداندن مجدداً تمیز می شوند. ولی اگر پرده های کرکره ای را برای برای تعویض جدا می کنید، قلاب ها هم باید جدا شوند. هر قلاب با استفاده از دو یا سه پیچ روی سطح دیوار قرار می گیرند. پیچ ها را باز کرده و قلاب ها را بردارید. می توانید محل قرار گرفتن قلاب ها را بعد از برداشتن با استفاده از بتونه و هاله ای از رنگ بپوشانید.

شما با موفقیت پرده های کرکره ای را جدا کرده اید و آماده تمیز شدن هستند. سر میلگرد را بکشید و گیره های قلاب را ببندید. دستگاه ایمنی کودک را تعویض کنید و بررسی کنید که پرده صاف شده و پایین می آید. قبل از تمیز کردن پرده کرکره ای خود اطمینان حاصل کنید و دفترچه راهنمای شرکت تولید کننده مورد نظر را بررسی کنید تا از روش تمیزکردن پرده خود و مواد قابل استفاده برای آن مطمئن شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *