آموزش, طراحی

طراحی دکوراسیون و اهمیت پرده

پرده زبرا دومکانیزه توری

مبلمان ،فرش،رنگ دیوار وهمه عناصر تشکیل دهنده خانه تاثیری به سزایی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. طراحی دکوراسیون و اهمیت پرده در دکوراسیون داخلی منزل را نمی توان نادیده گرفت،از این رو برای قسمت های مختلف منزل خود،پرده را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

 • پنجره ای که توی خونه تون وجود دارد برای تامین نور فضای داخل وجریان یافتن هوا به درون آن می باشد،بنابراین پرده ای انتخاب کنید بتواند نور را به میزان دلخواه تنظیم کند.

 

پرده دومکانیزه توری

 • مدل پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می کنید شیک تر ومجلل تر از پرده ی اتاق خواب وآشپزخانه است.بستگی به سلیقه ی خود وسبک مورد نظرخود(کلاسیک،مدرن)مدل پرده را انتخاب کنید.طرح ومدل کاغذ دیواری،کفپوش نقش اصلی در انتخاب مدل پرده است.

پرده دکور فوملوک مناسب سبک مدرن وکلاسیک

پرده دکور فوملوک مناسب سبک مدرن وکلاسیک

 • جنس پرده با توجه به فضای  مورد نظرتان ،جنس پرده را انتخاب نمایید.برای مثال برای اتاق خواب پرده ی ضخیم تر انتخاب می کنند زیرا مکان استراحت وآرامش است نور شدید آزار می دهد،ولی برای پذیرایی ،از پرده های توری ورنگ روشن استفاده می کنند.همچنین جنس پرده ی آشپزخانه طوری باشد که با هر بار شست وشو حالت خودش را از دست ندهد زیرا پرده ی آشپزخانه معمولا زودتر کثیف می شود.

 

پرده دومکانیزه چاپ دو سانتی

پرده دومکانیزه چاپ دو سانتی

 • از پرده ی ضخیم برای اتاق کوچک استفاده نکنید،پرده ضخیم برای اتاق کوچک باعث میشود فضای اتاق کوچک تر به نظر برسد.
 • یکی از عوامل روشن شدن نقش پرده در دکوراسیون داخلی منزل ،رنگ پرده است به عنوان مثال رنگ پرده آشپزخانه بهتر است اشتها آور وشاد باشد برای آشپزخانه از رنگ پاستیلیتونو از ترکیب رنگ های صورتی،سفید وپارچه های گلداراستفاده کنید.برای پذیرای معمولا از پرده های توری با رنگ های شاد استفاده کرد،توجه داشته باشد رنگ پرده، باید باسایر عناصر تشکیل دهنده خانه مطابقت داشته باشد.
 • رنگ نارنجی،سبز،فیروزه ای وقرمز برای اتاق خواب گزینه مناسب است.

پرده کرکره فلزی

پرده کرکره فلزی

 • طرحی را برای پرده انتخاب کنیم که بادکوراسیون داخلی ولوازم خانه هماهنگی داشته باشد.اگر طرح پرده، ساده وخلوت باشد.برای دکوراسیون شلوغ مناسب است وبلاعکس

پرده سیلویًت

پرده سیلویًت

 • طول پرده را طوری انتخاب کنید که با کف هم سطح باشد تا ظاهری مدرن ایجاد کند.برای داشتن ظاهری سنتی تر با پرده های همراه شوید که مقداری روی کف زمین امتداد دارند.با این کار یک اثر کلاسیک ایجاد می کنید.
 • عرض پرده را تا ۳ سانتی متر از عرض پنجره بیشتر در نظر بگیرید.زیرا این کار باعث می شود هنگام باز وبسته کردن پنجره،پرده منظره بدی ایجاد نکند.

پرده دیکی چاپی

پرده دیکی چاپی

 • از آستر کاری ، که باعث شود ظاهر کلی هر پرده بسیار سنگین تر شود،خودداری کنید بهتر است از پرده های استفاده کنید نیازی به آستری نداشته باشد تا شما هزینه جدا برای آستری نپردازید.

این سوال بهترین پرده کدام است؟

 • برای پاسخ باید گفت یک جواب واحد نداریم درست مثل انتخاب لباس، یک لباس ممکن است توی تن یک نفر باعث شود اون شخص بدرخشه و به تن دیگری گریه کند پس انتخاب مناسب خیلی خیلی مهم است.
 • بنابراین ازجزئیات قافل نشوید با انتخاب هوشمندانه ودرست پرده، فضای خانه یا محل کار را می توان عالیتر نشان داد.که این انتخاب می توانند تکمیل کننده کل دکوراسیونتان باشد.

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.