پرده کرکره فلزی

انواع پرده پارتیشن

پرده پارتیشن

برای جداسازی فضاهای بزرگ تر، استفاده از پرده ها روشی مناسب و آسان خواهد بود. همچنین در فضاهای تجاری، اداری هم استفاده از پرده پارتیشن زیبایی خاص خود را به همراه خواهد داشت. امروزه سرمایه گذاری، بیشتر بر روی پارتیشن پرده کرکره می باشد که در این مطلب آن را به شما معرفی خواهیم کرد. این نوع پرده های کرکره ای برای پارتیشن های دوجداره و تک جداره به کار می رود. در مورد پارتیشن های دوجداره باید گفت که این نوع پارتیشن دارای دو عدد شیشه است که پرده بین دو شیشه قرار می گیرد و برای آن دو نوع پرده وجود داد که آن ها را شرح خواهیم داد:

پرده کرکره ولومی

پرده کرکره ولومی با استفاده از سیستم ولوم، حالت سایه روشن را ایجاد می کند. با چرخاندن ولوم در حالت روشن، نسبت به هر دو طرف می توان دید پیدا کرد و با قرار گرفتن در حالت شب نسبت به یک طرف آن دید محدود می شود. جنس این پرده از نوار آلومینیوم با قطر 16 میلی متر می باشد. استفاده از طرح ها و طیف رنگ های متفاوت، قابل استفاده می باشد. پرده کرکره ولومی شامل طرح های متالیک، پرفراژ، ساده و طرح چوب می باشد. بهتر است بدانید که استفاده از پرده کرکره در پارتیشن امکان بالا و پایین بردن آن را به شما نمی دهد و فقط به صورت سایه روشن عمل خواهد کرد. نوع پرده در پارتیشن بسیار دارای اهمیت است و جنس این نوع پرده بسیار نازک است به طوری که اندازه هر قطعه از پرده یک سانتی متر می باشد. برای استفاده از پرده کرکره در پارتیشن به ولوم پرده دقت داشته باشید. ولوم پرده بیش ترین تأثیر را بر حالت سایه روشن پرده می گذارد. یعنی چه در حالت سایه و چه در حالت روشن، پرده حالت بازگشت نداشته باشد.

 

پرده سیستم ولومی

کرکره ولومی

 

پرده کرکره مغناطیسی

پرده کرکره مغناطیسی همانطور که از نامش پیدا است از سیستم مغناطیسی تشکیل شده است و نیازی به برش شیشه و آلومینیوم اطراف نمی باشد. با استفاده از دو عدد مگنت مغناطیسی که در بالای پرده نصب می شود، یک عدد داخل شیشه دوجداره و دیگری بیرون شیشه نصب می شود و هم قابلیت بالا و پایین و هم قابلیت سایه روشن دارد. این نوع پرده بدون نیاز به سوراخ کردن شیشه باعث حرکت پرده می شود و به عنوان مزیت خاص آن در نظر گرفته می شود. از دیگر مزیت های آن می توان به عایق صدا و حرارت اشاره کرد.

پرده مغناطیسی

کرکره سیستم مغناطیسی

 

برای پارتیشن های تک جداره معمولاً از پرده های کرکره ای باتومی استفاده می شود. این نوع پرده با استفاده از باتوم، هم حالت سایه روشن می گیرد و هم بالا و پایین می رود. برای حالت سایه روشن از باتوم و برای هدایت به سمت بالا و پایین از نخ استفاده می شود.

 

ویژگی های پرده کرکره ای بین شیشه دوجداره

  • محافظت حرارتی
  • زیبایی خاص
  • محافظت در برابر نور خورشید
  • امکان چاپ عکس دلخواه
  • طول عمر بالا
  • عدم نیاز به شست و شو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *