آموزش, پرده زبرا

انتخاب پرده مناسب برای اتاق های کوچک

انتخاب پرده مناسب

ممکن است در ذهن اکثر ما این سوال مطرح شود که برای یک اتاق کوچک چه نوع پرده ای مناسب است؟ و چه پارامترهایی در این انتخاب تاثیر گذار هستند؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی نکاتی بپردازیم که قبل از انتخاب پرده مناسب برای اتاق های کوچک باید بدانیم

تاثیرات رنگ و جنس پرده بر فضای اتاق های کوچک

فضای اتاق ما هر اندازه بزرگ هم باشد تمایل داریم دلباز تر و بزرگتر جلوه کند. انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون منزل بسیار حائز اهمیت است. زیرا می تواند باعث معطوف شدن چشم ها به سمتی خاص شود و یا اتاق ها را از آن چه هست بزرگتر نشان دهد.

برا اینکه فضای اتاق دلباز و بزرگ به نظر برسد موارد زیر را برای انتخاب پرده ی مناسب در نظر بگیرید:

  • انتخاب رنگهای روشن
  • انتخاب رنگهای سرد
  • استفاده از پرده های با  طول بیشتر
  • پرده هایی با بافت عمودی
  • پرده های نازک و سبک
پرده های رنگی

پرده های سرد و گرم

چرا رنگ های روشن؟

رنگ های روشن نور را منعکس می کنند در حالی که رنگ های تیره آن را جذب می کنند. وجود بیش از حد رنگ تیره در یک منطقه که برای چشم ناخوشایند است.

اتاقی را تصور کنید که به پنجره های خود پرده هایی به رنگ شرابی نصب شده اند و عبور نور از پرده باعث جلب حواس شما به پنجره می شود

حال پرده های سفید را برای همین پنجره ها تصور کنید. فضا فوراً باز می شود، زیرا نور آن بیشتر می شود. همچنین رنگ روشن نقطه کانونی ایجاد نکرده و چشم شما در فضای اتاق آزاد است.انتخاب پرده زبرا با رنگ های روشن میتواند فضای اتاق شما را زیباتر و بزرگ تر نمایش دهد.

چرا رنگ های سرد؟

واضح است که رنگ سفید باعث می شود که همه چیز بزرگتر به نظر برسد، اما اگر رنگ سفید برای شما کسل کننده است می توانید از رنگ های ملایم و روشن استفاده کنید.

به طور مثال آبی و خاکستری تیره را با رنگ های سبز روشن و آبی روشن جایگزین کنید تا فضای اتاق شما روشن شود و بزرگتر جلوه کند.

پرده بلند برای خانه کوچک

پرده بلند سقفی

پرده های بلندتر ، سقف های بلندتر

حتی اگر پنجره شما نزدیک سقف نباشد می توانید پرده ها را نزدیک سقف نصب کنید  تا  پرده های بلندتری داشته باشید. این امر باعث می شود سقف بلند تر به نظر برسد و در نتیجه فضا بزرگتر جلوه کند.این یک ترفند هوشمندانه در انتخاب یک پرده ی مناسب برای اتاق های کوچک است.

بهترین پرده اتاق کوچک

پرده با خطوط عمودی

استفاده از خطوط عمودی

در انتخاب پرده مناسب برای فضاهای کوچک به این نکته توجه داشته باشید که پرده های سبک و پرده های سبک با نوار های عمودی باعث افزایش ارتفاع فضا می شود.از الگوهای افقی با رنگ های تند یا چاپ های گلدار بزرگ که به فضای اتاق تسلط دارند و فضای کمتری ایجاد می کنند پرهیز کنید.

پرده های رنگ تیره و سنگین اتاق را شلوغ کرده و فضای آن را کوچکتر نشان می دهند.توصیه می شود از پرده های دی کی یا ورتی لاین برای فضاهای کوچک استفاده شود

پرده برای خانه کوچک

پرده حریر نازک

پرده ضخیم یا نازک؟

سعی کنید همه چیز را سبک و روشن نگه دارید.

اگر هدف شما بزرگ نشان دادن فضاست نباید از پارچه های سنگین برای پرده استفاده کنید. این نوع پارچه ها برای اتاق های بزرگ مناسب تر هستند.با توجه به اینکه پرده های ضخیم نور را جذب می کنند و اتاق را سنگین کرده و آن را کوچک تر نشان می دهند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.