آموزش

آموزش قدم به قدم اندازه گیری پرده زبرا – بهمراه ویدئو

اندازه گیری پرده های زبرا

برای نصب پرده زبرا ، اندازه گیری دقیق مساله مهمی هست که باید آن را به صورت تخصصی آموزش دید، در ویدئو زیر فیلم آموزشی کامل آموزش قدم به قدم اندازه گیری پرده زبرا را برای شما نشان می دهد.

هنگام اندازه گیری پرده های زبرا ، به یاد داشته باشید که عرض پارچه همیشه از عرض کانال حدود 2.5 تا 4 سانتی متر باریک تر خواهد بود. پرده های زبرا به دلیل انعطاف پذیری خود به عنوان پرده های چند منظوره شناخته می شوند و راه راه بودن این پرده ها باعث قراردادن این نام یعنی زبرا ( به معنی گورخر) شده است.

چطور اندازه گیری کنیم؟

برای اندازه گیری پرده زبرا شما به یک متر ، یک دفترچه یادداشت و قلم احتیاج خواهید داشت، ممکن است شما نیاز به یک چهارپایه برای ارتفاعات بلند داشته باشید. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید پرده را میخواهید درون قاب پنجره باشد یا اینکه آیا می خواهید پرده شما در قسمت بیرونی قاب پنچره باشد و پنجره شما را کاملاً بپوشاند.

اکنون بررسی کنید که هیچ مانعی در داخل یا خارج از پنجره وجود نداشته باشد که پرده زبرا با آن مانع گیر کند ، به عنوان مثال به دنبال دستگیره پنجره، و یا پنجره هایی که به سمت داخل باز می شود نگاه کنید. اگر به مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید یا حتی یک عکس دیجیتالی برای ما ارسال کنید.

02177906940
09376629899

نصب پرده زبرا درون قاب پنجره

اگر میخواهید که پرده زبرا داخل قاب پنجره باشد ، باید سه قسمت از عرض پنجره قسمت پایینی پنجره ، وسط و بالای پنجره را بوسیله متر انجام دهید. کوچکترین اندازه گیری از این سه عدد، عرض است که عرض قاب پنجره نامیده می شود. حال باید همان کار را با استفاده از متر سمت چپ ، سپس وسط و در آخر سمت راست را اندازه بگیرید. باز هم کوتاهترین اندازه گیری از این سه عدد، اندازه ارتفاع (بلندی) است که ما به آن نیاز داریم .

حال یک سانتی متر از اندازه عرض قاب پنجره کم کنید تا اندازه عرض (پهنا) پرده بدست بیاید.

اندازه ارتفاع (بلندی) پرده زبرا همان کوتاه ترین اندازه ارتفاع گرفته شده است.

نصب پرده زبرا بیرون قاب پنجره

اگر میخواهید پرده زبرا کل پنجره شما را بپوشاند بایستی در خارج از قاب پنجره نصب شود . ابتدا باید مثل روش قبل بیشترین عدد عرض پنجره و ارتفاع پنجره را بگیرید. شما این کار را با اندازه گیری همانطور که قبلاً توضیح دادیم انجام می دهید. سپس برای پوشاندن قاب پنجره ، هم به عرض و هم ارتفاع، حداقل 5 سانتیمتر برای هر طرف و همین طور را برای بالا حداقل 10 سانتی متر و برای پایین حداقل 5 سانتی متر اضافه کنید. باز هم همیشه به دنبال هرگونه مانع بیرونی مانند دیوارهای اطراف ، کابینت ، گچ بری و … باشید. پس از اضافه کردن ، اندازه های دقیق پرده زبرا خود را خواهید داشت. به یاد داشته باشید که عرض پارچه پرده زبرا از عرض کانال آن همیشه 3 تا 4 سانتی متر باریک تر است.

اندازه عرض پرده زبرا برابر است با اندازه عرض قاب پنجره + 10 سانتی متر

اندازه ارتفاع (بلندی) پرده زبرا برابر است با اندازه ارتفاع قاب پنجره + 15 سانتی متر

در صورت هرگونه سوال میتوانید در قسمت قرار دادن دیدگاه ، پیام بگذارید ما در اسرع وقت به شما پاسخ میدهیم

و یا اینکه میتوانید با شماره های ما تماس بگیرید.

02177906940
09376629899

 

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “آموزش قدم به قدم اندازه گیری پرده زبرا – بهمراه ویدئو

  1. حامد گفت:

    کیفیت کارتون عالیه توضیحات کامل

    1. idecoo گفت:

      ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.